Chopin Boutique B&B

chopin café

Filoksenia

Filoksenia oznacza gościnność, co przejawia się u nas otwartością na innych, wspólnym stołem, własną paloną na miejscu kawą i kuchnią opartą na niszowych produktach wysokiej jakości.

Café

codziennie

07:00 - 22:00

Organiczne śniadania

codziennie

7:00 - 10:00

Zapraszamy do Filoksenii

Filoksenia wymyka się obiegowej koncepcji gościnności. To sposób na celebrowanie obecności gościa i spełnianie jego oczekiwań. Przy tym reagowanie na jego sugestie, ciągłe uczenie się, bycie otwartym na nowe idee…

Kilka już realizujemy, a będzie ich z pewnością więcej. Już dziś możemy pochwalić się ideą: wspólnego stołu, własnej palonej w obecności gości kawy, zdrowych soków z Milicza i mięs stamtąd.

Kawę zwykliśmy nieco słodzić miodem z własnej pasieki na dachu kamienicy. Nasze specjały należą do niszowych. Nie opowiada o nich żadna reklama. Mamy więc złą wiadomość dla łowców marek. Niczego u nas nie złowią. Nie uświadczą nawet brunatnego słodkiego płynu o najbardziej w świecie rozpoznawalnym logo.

Czy obraliśmy właściwą drogę? Aby ocenić, a może i docenić trzeba nas jak najprędzej odwiedzić. Zapraszamy na Smolną pod numer 14 do kamienicy z 1910 roku, która nie ukrywa swych 110 lat.