Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:30

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:30

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 60 PLN (30 PLN dla gości B&B, 40 PLN dla studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

2 weeks ago

Chopin Salon

Mamy nadzieję już wkrótce znów w ten sposób przywitać naszych gości... Tymczasem przypominamy, że do 17 stycznia Chopin Salon musi pozostać zamknięty. ...

View on Facebook

4 weeks ago

Chopin Salon
View on Facebook

2 months ago

Chopin Salon

Z przykrością informujemy, że ze względu na nowe obostrzenia pandemiczne, koncerty Chopinowskie zostają ODWOŁANE do 29 listopada włącznie. Jeśli chcecie nas wspomóc w tych trudnych czasach, zapraszamy do zakupu kawy prosto z naszej palarni lub vouchera na koncert. A już niedługo nasza Filoksenia rusza z pyszną polską kuchnią na wynos! ...

View on Facebook

3 months ago

Chopin Salon

Join us for the last day of the Harmonious Life Upgrade today at 7:30pm CET at facebook.com/groups/musicloverscreatingharmony.

The topic for today is Harmony with Others.
...

View on Facebook

3 months ago

Chopin Salon

Dear Music Lovers! We warmly invite you to join in Thuy Melissa Dao's DAY 2 of the Harmonious Life Upgrade. The video for today will be available at 7:30pm CET today (Saturday, 31/10/2020) in the Musicians & Music Lovers Harmonizing the World Group - www.facebook.com/groups/musicloverscreatingharmony.

The topic of Day 2 is Self-Tuning. Thuy is going to take you through the process of tuning your body like a musical instrument as harmony is impossible when we are out of tune.

Thank you to all who attended yesterday's session!!! <3
...

View on Facebook

Galeria

Nasi artyści