Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:00

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:00

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 90 PLN (60 PLN dla gości B&B, studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina, a po koncercie na słodką niespodziankę. Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

3 weeks ago

Chopin Salon

Serdecznie zapraszamy na majowe Koncerty Chopinowskie do Chopin Salon na Smolnej 14 🎹🌻🎶 Rezerwacje: kicket.com/wydarzenia/w/warszawa/w/chopin-salon ...

View on Facebook

1 month ago

Chopin Salon

Zapraszamy na koncerty z muzyką Chopina na 19:00 do Chopin Salon 🎹🎶🎼

Rezerwacje: kicket.com/wydarzenia/w/warszawa/w/chopin-salon/muzyka
...

View on Facebook

2 months ago

Chopin Salon

KRZYSZTOF JABŁOŃSKI - recital fortepianowy, 18 marca 2024, godz. 19.00 👇

www.bilety24.pl/koncert/1330-recital-fortepianowy-krzysztofa-jablonskiego-103004?id=574099&fbclid...

🎶 W programie utwory Fryderyka Chopina:

Nokturn cis-moll „Lento con gran espressione”
Fantaisie-Impromptu cis-moll
Scherzo b-moll op. 31
Ballada g-moll op. 23
Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

* * *
4 Mazurki op. 24
g-moll nr 1
C-dur nr 2
As-dur nr 3
b-moll nr 4

Sonata h-moll op. 58
I. Allegro maestoso
II. Scherzo
III. Largo
IV. Finale. Presto non tanto

Organizator:
Towarzystwo im. Fryderyka Chopina

Miejsce:
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59, Warszawa

Bilety w cenie:
90 normalny
60 ulgowy

Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom i rencistom oraz osobom z orzeczoną grupą inwalidzką bądź orzeczonym stopniem niepełnosprawności (po okazaniu stosownego dokumentu uprawniającego do zniżki przy wejściu na koncert).

Bilety można kupić na stronie www.bilety24.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego godzinę przed koncertem.
...

View on Facebook

Galeria

Nasi artyści