Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:30

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:30

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 70 PLN (40 PLN dla gości B&B, 50 PLN dla studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

3 days ago

Chopin Salon

Chopin Salon's cover photo ...

View on Facebook

1 week ago

Chopin Salon

Chcesz zorganizować kolacje wigilijną w swojej firmie? A może przytulne, rodzinne spotkanie?
Sprawdź ⬇️
‼️Magniczna atmosfera, dźwięki muzyki na żywo🎵🎶, wnętrza w stylu vintage, przepyszne, autorskie dania, przygotowane z dbałością o każdy detal, koncert na życzenie🎹.
⬇️ Serdecznie zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy elastyczni i chętnie dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb.❄️☃️🎁🎄
📞 22 829 48 00
Kom: 501 029 058

#wigiliafirmowa #warszawawigilia #ofertawigilia
...

View on Facebook

2 weeks ago

Chopin Salon

🎹Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert związany ze świętem Dziękczynienia🍑. Podczas wydarzenia będzie możliwość wysłuchania popularnych amerykańskich melodii w wykonaniu ukraińskiej saksofonistki Karyny Kalinichenko oraz klasyczne utwory fortepianowe w wykonaniu chińskiej pianistki Lelin Qi. W cenie biletu wliczony poczęstunek w postaci wina i przekąsek.🍑🍷🥧🍰🥮🥂. BILETY
kicket.com/warszawa/teatry/chopin-salon,716/thanksgiving-concert-chopin-i-amerykanskie-klimaty,18...
...

View on Facebook

2 weeks ago

Chopin Salon

💥Od grudnia 2022 roku nasze codzienne koncerty odbywać się będą na stałe o godzinie 19:00⏰
Prosimy o przekazanie informacji dla wszystkich zainteresowanych. #chopin #Chopin #chopinpiano #chopinsalon #chopinsalonromantyczny #chopinconcert #chopinconcerto #chopinconcerts #chopinkoncert #chopinwarszawa
...

View on Facebook

Galeria

Nasi artyści