Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:00

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:00

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 90 PLN (60 PLN dla gości B&B, studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina, a po koncercie na słodką niespodziankę. Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

13 hours ago

Chopin Salon

🎄🎅🎁9.12.2024 🎁🎄🎅 20:30
MIKOŁAJ & IMPRESJE KOLĘDOWE czyli BAŃKA & ZIELIŃSKA.

Zapraszamy Państwa do ŚWIATA KOLĘD 🎶🎵 w nowych, zaskakujących aranżacjach!
Świąteczny koncert, który będzie niezapomnianą podróżą muzyczną. To piękne impresje muzyczne w bardzo nowoczesnych aranżacjach, które odsłaniają nowe oblicze polskich kolęd i pastorałek.
Takiego wykonania na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było!🥰 Artystki zaprezentują także swoje autorskie kompozycje świąteczne.

BAŃKA & ZIELIŃSKA w swoich IMPRESJACH KOLĘDOWYCH zaskoczą świeżym spojrzeniem, siłą, energią i wyobraźnią.

W ten magiczny wieczór podarujmy sobie prezenty* , będzie Mikołajka, a podpisane prezenty będą lśnić pod fortepianem , nim dotrą w ręce właścicieli.
Spędźcie ten magiczny Mikołajkowy wieczór z nami🎁🎄✨️

*Prezenty przynoszone indywidualnie.

Bilety:

iframe363.biletyna.pl/event/view/id/382372
...

View on Facebook

7 days ago

Chopin Salon

Jest nam niezmiernie miło, iż nasza stała pianistka 𝗞𝗮𝗿𝗶𝗻𝗮 𝗙𝗶𝗹𝗶𝗽𝗼𝘄𝗶𝗰𝘇 , studentka drugiego roku studiów licencjackich na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr hab. Agnieszki Przemyk-Bryła, prof. UMFC, otrzymała I nagrodę 🥇w kategorii Category B, Section A Bach / Scarlatti / Haendel oraz II nagrodę🥈 w kategorii Category B, Section E Schumann / Brahms / Mendelssohn na Champion’s keyboard 2023🏆🏆

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy następnych sukcesów !!!
...

View on Facebook

1 week ago

Chopin Salon

Ostatnia w tym roku odsłona tej wersji koncertu.
Serdecznie zachęcamy.
biletyna.pl/event/view/id/372839Ze względu na ogromne zainteresowanie, z wielką ekscytacją zapowiadamy niezwykły koncert, który zabierze nas w muzyczną podróż do magicznego świata studia Ghibli! ❤️🎶🎵🎹
Toshiki Ishii, utalentowany pianista z Japonii, będzie naszym przewodnikiem w tej wyjątkowej podróży. To będzie wyjątkowo magiczny wieczór!

Koncerty odbędą się 18.11 oraz 25.11
Serdecznie zachęcamy.
Bilety:

biletyna.pl/koncert/Toshiki-Ishi-Muzyczna-podroz-do-magicznego-swiata-studia-Ghibli/Warszawa
...

View on Facebook

Galeria

Nasi artyści