Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:00

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:00

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 90 PLN (60 PLN dla gości B&B, studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina, a po koncercie na słodką niespodziankę. Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

4 days ago

Chopin Salon

Zapraszamy. Bilety 15/30 PLNSzósty dzień Festiwalu Koncerty Urodzinowe Chopina należy do pianisty Lecha Liama Furdyny. Artysta o 20:30 zaprezentuje następujący program:

- Debussy - 2 Arabeski
- I część Sonaty Mozarta F-dur KV 332
- Chopin - Andante Spianato i Wielki - Polonez Es-dur op. 22

Bilety 15/30 PLN
...

View on Facebook

7 days ago

Chopin Salon

Grająca Kamienica - to już dziś - sobota 24.02.24! Zapraszamy na 15:00, 16:00 lub 17:00. Chopin Boutique, ul. Smolna 14. ...

View on Facebook

1 week ago

Chopin Salon

Program GRAJĄCA KAMIENICA - XV Edycja Festiwalu Koncerty Urodzinowe Chopina
Sobota, 24.02.2024 - Do zobaczenia!
...

View on Facebook

1 week ago

Chopin Salon
View on Facebook

Galeria

Nasi artyści