Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:00

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:00

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 70 PLN (40 PLN dla gości B&B, 50 PLN dla studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

6 days ago

Chopin Salon

Freedom for Ukraine!
📅29.03 ➡️ Chopin Salon

To będzie specjalny koncert wsparcia dla walczącej Ukrainy - zagrają Marinita oraz Orhan Agabeyli.

Marinita, czyli Marina Zakharova to ukraińska piosenkarka, pianistka i kompozytorka. Całe życie związana z muzyką, ukończyła wydziały teoretyczne i jazzowe Konserwatorium Charkowskiego. Marinita po mistrzowsku opanowuje technikę wokalną i fortepianową, ma barwny etniczny styl śpiewania i ma różnorodne techniki — od ukraińskiego śpiewu ludowego po wyrafinowaną orientalną melizmatykę z doskonałą intonacją, naturalnie operuje złożonymi rytmami. Przy tym większość jej piosenek jest śpiewana w języku Ukraińskim. Dyskografia Marinity obejmuje cztery albumy, a także udział w wielu kolaboracjach muzycznych. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych na Ukrainie, w USA, Francji, Włoszech, Niemczech, Polsce, na Węgrzech i w Izraelu. Występowała także na Majdanach podczas Pomarańczowej Rewolucji 2004 i Rewolucji Godności 2014. W latach 2015-2017 przemawiała na międzynarodowych platformach dyplomatycznych i międzyparlamentarnych w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu, w Ministerstwie OBWE w Hamburgu, w HDIM OBWE w Warszawie, na Międzyparlamentarnym Spotkaniu Ukraina-Izrael w Jerozolimie. Muzyka Marinity to połączenie wirtuozerii i piękna. To elegancki bukiet kultur różnych narodów, Ukraińców, Żydów, Azerów, Romów, w którym każdy kwiat jest niepowtarzalny, a cały bukiet jest dziełem sztuki.

Orhan Agabeyli to perkusista, nauczyciel, twórca własnej szkoły perkusyjnej i twórca własnego stylu gry na perkusji Cajon. Orhan rozpoczął naukę muzyki w wieku 15 lat. Opanował technikę samodzielnego grania na instrumentach perkusyjnych, a następnie zapisał się na wydział muzyki pop i jazz w Charkowie, gdzie uczył się gry na perkusji. Studiował także na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki, pobierał lekcje u tak znakomitych perkusistów światowej sławy jak Misirli Ahmet, Rhani Krija, Hussein Ceylan i Zohar Fresco. Orhan bierze udział w różnych ukraińskich i międzynarodowych projektach muzycznych. W swojej karierze muzycznej brał udział w wielu festiwalach i forach muzycznych, ponadto koncertował w Europie i Azji.

Organizatorem wydarzenia jest Borys Zacharow. Partnerem akcji jest Charitable Foundation "Human & Law". Wydarzenie jest także wspierane przez grupę wolontariuszy The World Help Ukraine.

marinita.com.ua

www.youtube.com/watch?v=eFs6SYdWiLs
www.youtube.com/watch?v=B_Feo8DJQlE
www.youtube.com/watch?v=HROFJWRQ77M
www.youtube.com/watch?v=BBZ977msEnc
www.facebook.com/watch/?v=2515080082137193
...

View on Facebook

1 week ago

Chopin Salon

Zapraszamy serdecznie na koncert kameralny, który odbędzie się w Chopin Salon na ulicy Smolnej 14 w dniu 17 marca 2023 roku o godzinie 19:00. Na scenie wystąpi wybitny skrzypek Piotr Cegielski, któremu będzie akompaniować pianistka Olga Kozlan.

W programie wieczoru znajdą się niezwykłe aranżacje utworów Fryderyka Chopina, takie jak "Nocturne" nr. 20 cis-moll (arr. K. Rodionow), "Nocturne" op. 9 nr. 2 Es-Dur (arr. P. Cegielski), "Variations pour flute" (avec acc. de piano), "Mazurka" a-moll op. 67.nr. 4 (arr. Fr. Kreisler), "Nocturne" op. 27 nr. 2 (arr. A. Wilhelmi), "Etiude" op. 20 nr. 2 (arr. W. Burmester), "Minute Walse" (arr. W. Burmester), "Walse" e-moll op. posth. (arr. E. Ysaye) oraz "Ballade" (arr. E. Ysaye).

Będzie to niezwykłe wydarzenie dla miłośników muzyki klasycznej oraz wszystkich tych, którzy chcą spędzić wieczór w towarzystwie wyjątkowej muzyki w eleganckim i klimatycznym miejscu.

Serdecznie zapraszamy do Chopin Salon na niezapomniany wieczór z piękną muzyką.
...

View on Facebook

2 weeks ago

Chopin Salon

Jutro godzina 19:00. 🎹
Wybitny Marcin Pająk.
Zapraszamy 🤗
...

View on Facebook

2 weeks ago

Chopin Salon

Mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejną odsłonę cyklu "To Jest Jazz", która odbędzie się już w najbliższy piątek 10.03/20:30!
Na scenie zobaczymy niezastąpionego Nathana Williamsa, który zagra na trąbce oraz na fortepianie 🎹🎺 oraz Tymona Trąbczyńskiego na kontrabasie 🎼.

Jednak to nie wszystko! Nasz koncert ma szczególny charakter, ponieważ z okazji Dnia Mężczyzn, który przypada 10 marca, postanowiliśmy połączyć go z Dniem Kobiet, aby uczcić obie te wyjątkowe okazje razem.

Dodatkowo, każdy z naszych gości otrzyma mały upominek ☺️.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen jazzowych brzmień, który odbędzie się w Chopin Salon ul. Smolna 14 w Warszawie.
Bilety są dostępne na stronie kicket.com/warszawa/teatry/chopin-salon,716/to-jest-jazz-dzien-mezczyznydzien-kobiety,18781?event....
...

View on Facebook

Galeria

Nasi artyści