Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:30

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:30

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 60 PLN (30 PLN dla gości B&B, 40 PLN dla studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

3 weeks ago

Chopin Salon

Serdecznie polecamy Festiwal w Trakcie!Od 25 grudnia do 9 stycznia w Nowym Świecie Muzyki gramy codziennie! Zajrzyjcie do nas podczas spacerów po rozświetlonym Trakcie Królewskim. Będzie muzyka klasyczna, jazz, znajdzie się coś dla swingowych tancerzy i dla wielbicieli samby, bossa novy i salsy. Zapraszamy na Festiwal w Trakcie. ...

View on Facebook

1 month ago

Chopin Salon

W trosce o Wasze i Nasze bezpieczeństwo, przed cowieczornym koncertem możemy oczekiwać okazania Unijnego Certyfikatu Covid lub innego dokumentu potwierdzającego szczepienie 💉📃 ...

View on Facebook

3 months ago

Chopin Salon

„Warsaw impressions” in Warsaw music salon. You are very welcome to attend the concert of the pianist Jarosław Praszczałek, and listen to his musical impressions on Warsaw!

31st October at 6 pm.
Free entrance.
Smolna street, 14
...

View on Facebook

Galeria

Nasi artyści