Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:30

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:30

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 60 PLN (30 PLN dla gości B&B, 40 PLN dla studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

Chopin Salon
Chopin Salon
"Gdyby ktoś umiał spojrzeć na nas z góry, zobaczyłby, że świat jest pełen ludzi biegnących w pośpiechu, spoconych i bardzo zmęczonych, oraz ich spóźnionych, pogubionych dusz..."- Tak pisze Olga Tokarczuk w książce "Zgubiona dusza".

Zapraszamy dziś wieczorem (wtorek 24/3) o 19:30 na wysłuchanie tej pięknej opowieści ilustrowanej tym razem nie obrazami Joanny Cocejo lecz muzyką Chopina i Mozarta w wykonaniu Thuy Melissy Dao.

Dzisiejszy koncert dedykujemy uchodźcom przybywającym w niebywale trudnych warunkach w obozach w Grecji. International Solidarity Festival - online
#Evacuatethecamps
Chopin Salon
Chopin Salon updated their cover photo.
Chopin Salon
Chopin Salon was live.
International Solidarity Festival

#evacuatethecamps
Stanisław Łopuszyński - harpsichord
Chopin Salon
Chopin Salon
Chopin Salon shared a post.
Are you ready for tonight's concert online?

At 'Chopin Salon from home', we've prepared harpsichord concert of Stanley Łopuszyński! 7:30 pm, live transmission from our fanpage!

As for the next 5 days we participate in International Solidarity Festival - online, we would like to recommend you all the other concerts of this action. So tonight, 6:30 pm, Aleksandra Bobrowska - concert pianist!
Chopin Salon
Chopin Salon was live.
Chopin Salon
Chopin Salon
Chopin Salon
Ksawery Wójciński, Poland

#evacuatethecamps
Chopin Salon

Galeria

Nasi artyści