Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:30

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:30

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 60 PLN (30 PLN dla gości B&B, 40 PLN dla studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

2 weeks ago

Chopin Salon

Very special masterclass for pianists 1-15 June 2021. The Art of the Piano masterclass will be lead by four world class pianists, with our friend Peter Jablonski among them! Lessons are live 1-on-1 online on Appasimo platform for remote piano teaching.

Visit this website for more info:
theartofthepiano.com/
...

View on Facebook

2 months ago

Chopin Salon

Z okazji Dnia Kobiet, nasi artyści szykują wyjątkowy program. Zapraszamy 8 marca o 19:30. Ze względu na ograniczoną liczbę biletów, prosimy o wcześniejsze rezerwacje.

Będzie klasycznie, chopinowsko, jazzowo, ale proszę się też naszykować na freestylową niespodziankę!

Wystąpią:
Anna Hajduk-Rynkowicz (piano)
Stefan Walczykiewicz (piano)

Braulio Alcaraz (piano)
Mohammad Akbari (freestyle)
...

View on Facebook

2 months ago

Chopin Salon

Chopin Salon's cover photo ...

View on Facebook

2 months ago

Chopin Salon

Zapraszamy do rezerwacji biletów na wyjątkowe świętowanie Dnia Kobiet z muzyką... i nie tylko! ...

View on Facebook

3 months ago

Chopin Salon

Zapraszamy na koncerty. ...

View on Facebook

Galeria

Nasi artyści