Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:30

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:30

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 60 PLN (30 PLN dla gości B&B, 40 PLN dla studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

4 hours ago

Chopin Salon

🎶🎵🛎️Na dobry początek tygodnia zapraszamy na koncert 🕢Dominika Stępińskiego🔔.🎭 Gdy teatr ma wolny poniedziałek, nasz salonik może zrekompensować ten brak dostępu do artystycznych doznań 🎹💎🎶 ...

View on Facebook

3 weeks ago

Chopin Salon

Zapraszamy w pierwszą sobotę września o 19:30 na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu ukraińskiej pianistki Inny Herasimenko. Inna jest już w Polsce od początku wybuchu wojny na Ukrainie. Od tego czasu bardzo aktywnie udziela się w życie kulturalne Warszawy. Nie tylko gra na fortepianie, ale także występuje w zespole wokalnym Wolne. Zapraszamy do śledzenia jej zespołu na Instagramie instagram.com/__wilni__?igshid=YmMyMTA2M2Y= ...

View on Facebook

1 month ago

Chopin Salon

Zapraszamy!!! ...

View on Facebook

Galeria

Nasi artyści