Chopin Boutique B&B

Organiczne śniadania

Śniadaniowy długi, wspólny stól Jindricha Halabaly to miejsce poznania nie tylko nowych trendów slow food, ale również szukających autentyzmu globtroterów, codziennych spotkań i dyskusji.

Nasze masło to 83% tłuszczu mlecznego i 17% wody, a nie maślana mikstura. Nasze ogórki kwaszone to wyłącznie warzywo, sól i przyprawy. Jajka pochodzą od kur zielononóżek z wolnego wybiegu w Miliczu, są najdroższe i najtrudniej osiągalne na rynku.

Chleb pieczony jest według starej receptury z naturalnych składników, podajemy naturalnie tłoczone soki bez cukru i konserwantów. Mamy własne zioła, pomidory i ogórki, miód z uli na dachu i konfitury.

Konfitury też przygotowujemy sami, nie mają one grama cukru ani środków żelujących. Smażymy je w miedzianych rondlach. Dlaczego arystokracja żyła dłużej? Bo lepiej się odżywiała i korzystała z opieki lekarskiej? Może i tak? Ale przede wszystkim choć nieświadomie, przedłużała sobie życie uśmiercając srebrem miliony bakterii. Jadała bowiem ze srebrnych naczyń srebrnymi sztućcami. Podobnie jak srebro, miedź też brutalnie rozprawia się z bakteriami. Teraz wiesz dlaczego w starych rondlach smażymy nasze powidła i konfitury…

Od 2016 roku mamy domową palarnię kawy, dlatego nasza kawa jest zawsze świeżo palona i bardzo aromatyczna. Ziarna kawy zawsze pochodzą od wiarygodnych, certyfikowanych plantatorów, stosujących etyczne metody uprawy kawy.

Wszystko to można znaleźć na naszym śniadaniowym stole.