Chopin Boutique B&B

Miód z własnej pasieki na dachu

Pszczoły, jako kluczowy dla naszego przetrwania na ziemi owad, nie tylko przyczyniają się do lepszej wegetacji miejskich upraw, ale również dają miód, który trafia na nasz stół.

Wbrew powszechnie panującej opinii, miód wybierany w mieście jest w pełni wartościowy i zdrowy – wyjaśnia Dariusz Suchenek. Pszczoły w mieście korzystają z bogatej roślinności występującej w parkach. W Warszawie terenów zielonych jest tak dużo, że nie ma ryzyka, że zabraknie dla nich pożywienia. W przeciwieństwie do monokulturowych upraw np. rzepaku na wsiach, w mieście miód produkowany jest na bazie bardzo różnorodnych składników, dzięki czemu jego smak jest wyjątkowy. Ci, którzy mają do miodu stały dostęp, przyznają, że smakuje on inaczej w różnych porach roku, w zależności od tego, jakie drzewa w danym momencie kwitną.

Miód z uli na naszym dachu przeznaczany jest na potrzeby hotelu – goście mogą się nim rozsmakowywać podczas posiłków, rozdawany jest też gościom jako prezent. A same pszczoły nie stanowią żadnego zagrożenia – nie mają potrzeby pojawiać się w hotelowym korytarzu czy zakłócać pobytu gości w pokojach.