Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:30

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:30

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 60 PLN (40 PLN dla gości B&B, studentów i seniorów) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

Chopin Salon
Chopin Salon
Make your Sunday evening special and visit Chopin Salon at 7.30 pm. Music of Chopin performed by Katarzyna Hushta is waiting for you.

Smolna street, 14
Chopin Salon
Chopin Salon
Visit us this evening and enjoy Chopin’s music jn Chopin Salon! Piano recital of Ryszard Swarcewicz at 7.30 pm.

Smolna street, 14
Chopin Salon
Chopin Salon
Just in one hour piano recital in Chopin Salon! Come and enjoy the piano recital of Adam Goździewski.

7.30 pm. at Smolna street, 14
Chopin Salon
Chopin Salon
December concerts in Chopin Salon! Have a look who is going to play for you this month in our magical interior.

Everyday concerts at 7.30 pm.
Chopin Salon
Chopin Salon
Would you like to enjoy the music of Chopin? Piano recital in Chopin Salon this evening! Just at 7.30 pm. concert of Kamil Borkowski.

Smolna street, 14
Chopin Salon
Chopin Salon
Piano recital of Kamil Borkowski this evening in Chopin Salon! Don’t miss the music of Chopin in our magical interior.

7.30 pm. at Smolna street, 14

Galeria

Nasi artyści