Chopin Boutique B&B

każdego wieczoru o 19:30

Chopin Salon

Razem z Wami chcemy zmienić Warszawę w miasto muzyki, dlatego każdego wieczoru zapraszamy Was na koncerty fortepianowe. 

0
koncertów - codziennie od czerwca 2013

Zapraszamy na codzienne koncerty o 19:30

Chopin Salon to miejsce utrzymane w klimacie międzywojennej Warszawy, w którym od 21 czerwca 2013 odbywają się codziennie koncerty kameralne. Powstanie Salonu to spełnienie wieloletnich marzeń o Warszawskim Kwartale Muzycznym, wokół Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka i wielu miejsc, które już dawno wpisały się w warszawski krajobraz muzyczny. Marzyliśmy o tym latami, a intensywnie od 2006 roku, kiedy to odwiedziła nas Pamela Howland, amerykańska pianistka. Nie miała szczęścia, bo w czasie jej 4-dniowego pobytu w Warszawie nie znalazła miejsca gdzie grano by muzykę klasyczną. Byliśmy tym faktem tak zaaferowani, że dokonaliśmy wszelkich starań aby w 2009 roku stanął w salonie fortepian.

W salonie recepcyjnym kamienicy z 1910 roku przy ul. Smolnej 14 prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor – największym referencyjnym portalu na świecie –  zajmuje czołowe miejsce.

Gramy codziennie: w dni powszednie, weekendy i święta. Każdego dnia występuje inny pianista, a każdy koncert jest inny. Zdarza się, że fortepianowi towarzyszą skrzypce, wiolonczela lub śpiew, a kompozycjom Chopina dzieła innych wielkich kompozytorów. Na początku każdego miesiąca publikujemy kalendarz artystyczny na dany miesiąc.

Bilety w cenie 60 PLN (30 PLN dla gości B&B, 40 PLN dla studentów i seniorów za okazaniem legitymacji) można zarezerwować pod numerem telefonu +48 (22) 829 48 00 lub mailem: info@bbwarsaw.com i kupić na miejscu. Przed koncertem zapraszamy na kieliszek wina i domowe ciasto.

Większe grupy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zorganizowania prywatnego koncertu.

Aktualności

Chopin Salon
Chopin Salon shared a post.
Całe Miasto Stołeczne Warszawa szykuje się na Noc Chopina i XI Festiwal Koncerty Urodzinowe Chopina, który w tym roku trwa aż 9 dni! 🎶
Chopin Salon
Koncerty Urodzinowe Chopina
Zapraszamy na Noc Chopina rozpoczynającą 9-dniowy XI Festiwal Koncerty Urodzinowe Chopina.
Chopin Salon
Chopin Salon
Piano recital in Chopin Salon this evening! Just at 7.30 pm. concert of Kamil Borkowski.

Smolna street, 14
Chopin Salon
Chopin Salon
Piano recital of our guest from Paris! Just at 7.30 pm. concert of Emmanuelle Stephan. In a programme: Chopin, Schubert, Debussy, Poulenc.

Smolna street, 14
Chopin Salon
Chopin Salon shared a post.
Romantic Valentine's with Chopin! 🎶
Chopin Salon
Chopin Salon
Visit us this evening and enjoy our special concert: Chopin’s music combined with poetry of Poświatowska! Just at 7.30 pm.
Today’s artists:
Thuy Melissa Dao
Karolina Brzezińska

Smolna street, 14
Chopin Salon
Chopin Salon
Piano recital in Chopin Salon this evening! Just at 7.30 pm. concert of Ryszard Swarcewicz.

Smolna street, 14

Galeria

Nasi artyści